Nasza Oferta

Zaproś do siebie swoich klientów, pokaż swoją tożsamość i wyróżnij się na tle konkurencji. Oferujemy Wirtualne spacery 3D w technologii Matterport, które pozwalają przenieść się w wybrane miejsce w dowolnym czasie z dowolnego urządzenia. Spacer działa tak samo płynnie w dowolnej przeglądarce na telefonie, komputerze czy tablecie. Technologia wirtualnych spacerów 3D pozwala na tworzenie modeli budynków, biur, fabryk, muzeów, pojazdów i wielu innych obiektów.

  • Ukazanie swojej firmy w innowacyjny i efektowny sposób pozwoli Ci na nawiązanie relacji z klientem jeszcze przed pierwszym kontaktem
  • Klient, który obejrzy Twoją firmę, traktuje ją jakby ją już znał – staje się mu znajoma przez co stajesz się jego pierwszym wyborem przy dokonywaniu wyboru między Tobą a Twoją konkurencją.
  • Dzięki spacerowi 3d zatrzymasz na dłużej uwagę potencjalnych klientów,a Twoja marka pozostanie w ich świadomości.
  • Umieszczająć spacer na wizytówce Google, zwiększasz liczbę wyświetleń swojej firmy i strony – jest to prosty i tani sposób na pozycjonowanie strony.
wirtualne spacery 3d
Komplekosowa Obsługa

Przykładowy spacer 3D

Kilka częstych pytań & odpowiedzi

Jest to projekcja audiowizualna lub wizualna, przedstawiającą dowolny trójwymiarowy obraz, który może być wyświetlany na dowolnym elemencie infrastruktury lub pomieszczenia. Obrazy generowane techniką mappingu 3D mogą być zarówno ruchome, jak i statyczne.

Ta technika wykorzystywana jest zazwyczaj, jako element performance’u. Umiejętne zaprojektowanie wizualizacji, przy jednoczesnym dostosowaniu jej do powierzchni, na której będzie wyświetlana, daje oszałamiający efekt artystyczny lub komercyjny.
Zastosowanie mappingu 3D jest niezwykle szerokie. Ta technika urozmaica imprezy plenerowe, festiwale muzyczne, pokazy mody, czy premiery nowych modeli samochodów. Poprzez tę technikę można osiągnąć zdumiewające efekty, oparte na iluzji. Na przykład złudzenie zawalającego się budynku, ruchomych ścian, czy samochodu pozostającego w ruchu.
Mapping 3D to świetny dodatek do hucznego otwarcia nowej działalności lub wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu. Oprócz wizualizacji ta technika pozwala również na wykorzystanie dźwięku, jako integralnej części spektaklu.
Najnowocześniejsze pokazy audiowizualne przybierają także postać interaktywną. Wizualizacja może zostać zaprogramowana w taki sposób, aby reagować na głos czy gesty widzów.

Odpowiadając na to pytanie, należy wyjaśnić, czym właściwie jest skaner 3D. To urządzenie, które analizując obiekt lub otoczenie, kompletuje dane na jego temat, w celu późniejszego odtworzenia go w formie cyfrowej. Skanowanie 3D jest, więc metodą polegającą na przeniesieniu rzeczywistego kształtu obiektu do świata wirtualnego, oczywiście w trójwymiarze. Dzięki temu jesteśmy w stanie odtworzyć cyfrowo, na przykład dowolny budynek z jego wszystkimi pomieszczeniami. Zaproś swoich gości lub klientów na wirtualny spacer, a z pewnością zostanie na długo w ich pamięci. Skanowanie 3D stosuje się również w branży filmowej i komputerowej. Dzięki tej technologii, filmy i gry zyskały nową jakość, a ich elementy wizualne są zbliżone do rzeczywistości jak nigdy wcześniej.

Skanery kontaktowe, zbierają dane na temat obiektu poddanego analizie, poprzez bezpośredni, fizyczny dotyk. Skanery bezkontaktowe aktywne działają z kolei na zasadzie emisji określonego rodzaju promieniowania. Rodzaje emisji są różne, najczęściej stosowane jest światło, promieniowanie rentgenowskie i ultradźwięki.

Wirtualny spacer jest ściśle powiązany ze skanowaniem 3D. Polega na cyfrowym, niezwykle realistycznym odtworzeniu przestrzeni, po której „zwiedzający” będzie mógł poruszać się wirtualnie, przy wykorzystaniu połączenia online. Panorama pomieszczenia powstaje przez wykonanie serii zdjęć wokół wyznaczonego punktu i nałożenie ich na sferę. Taka technika daje możliwość przybliżania szczegółów i rozglądania się na wszystkie strony. Wirtualne spacery są najczęściej wykorzystywane w branżach związanych z nieruchomościami. Potencjalny klient podczas takiego spaceru ma możliwość zapoznania się z wnętrzem i rozkładem budynku bez wychodzenia z domu! Jako Platinium Media jesteśmy w stanie przygotować wirtualny spacer, podczas którego poczujesz się, jakbyś naprawdę był w pomieszczeniu. Efekt fotorealistycznej przestrzeni osiągamy przy użyciu zaawansowanej technologii Matterport. Pomyśl, ile czasu możesz zaoszczędzić, korzystając z technologii wirtualnych spacerów. Nie musisz umawiać się z każdym klientem z osobna, na określoną godzinę. Teraz jesteś w stanie zabrać klienta na wirtualny spacer, co nie tylko odciąży twój harmonogram dnia, ale przede wszystkim zaintryguje klienta i rozbudzi jego zainteresowanie twoją ofertą.

Przede wszystkim dla firm związanych z rynkiem nieruchomości ich klientów, ale nie tylko. Wirtualne spacery znajdują również szerokie zastosowanie w instytucjach publicznych, takich jak muzea, galerie sztuki, czy uczelnie wyższe. Ponadto, z tej innowacyjnej technologii korzysta również branża hotelarska, gastronomiczna, czy rozrywkowa (np. kluby nocne). Wirtualne spacery są także pomocne przy szkoleniach BHP, czy nauce obsługi urządzeń przemysłowych. Wirtualny spacer to także unikalna możliwość stworzenia więzi z klientem, która może przyczynić się do podjęcia długofalowej współpracy. Ta technologia może okazać się niezwykle użyteczna w przypadku, gdy chcesz pokazać klientowi nieruchomość znajdującą się na przykład w innym województwie, a nawet kraju.

Oczywiście, że tak! Nałożenie serii zdjęć tego samego obiektu na sferę, ujętego z różnych perspektyw, daje możliwość obracania się w pomieszczeniach, a także oddalania i przybliżania obrazu. Takie rozwiązanie potęguje uczucie realizmu.

Jest to rodzaj zdjęć nieograniczonych żadnym kadrem. Oznacza to, że zdjęcia tego typu obejmują cały widok wokół aparatu. W wirtualnym spacerze połączone są punktami. Dzięki temu możesz poruszać się między poszczególnymi pomieszczeniami.

Matterport jest kalifornijską firmą technologiczną, która zrewolucjonizowała branżę spacerów wirtualnych. Połączenie specjalistycznej kamery do mappowania pomieszczeń, z oprogramowaniem online, przeznaczonym do konstruowania i udostępniania modeli wnętrza w formie 3D, dało początek technologii określanej, jako Matterport. Tak więc nazwa odnosi się zarówno do firmy, jak i do technologii, która została przez nią wprowadzona na rynek.

Najpierw należy zarejestrować kamerą Matterport elementy wnętrza, które chcesz umieścić w swojej wirtualnej konstrukcji. Następnie, zarejestrowany materiał eksportowany jest do Matterport Cloud, czyli usługi dającej możliwość wykreowania, a następnie udostępnienia wirtualnego spaceru z modelem 3D. Co ważne, kamery Matterport rejestrują obrazy w jakości 4K, co wpływa na realistyczne odczucia podczas wirtualnego spaceru. Przy wykorzystaniu tego narzędzia, możesz zabrać klienta na wirtualny spacer, pokazując mu namiastkę magii!

Z doświadczenia naszych klientów, którzy skorzystali z tej innowacyjnej usługi, wynika, że jak najbardziej tak! Taka forma prezentacji pozytywnie wpływa na prestiż firmy. Wirtualne spacery nie są w Polsce jeszcze czymś oczywistym, tak więc wielu klientów odbiera je jako coś nowego i niespotykanego. To z kolei potęguje pozytywne doznania i sprawia, że klient zachowa w pamięci to nieszablonowe doświadczenie. Jeśli klient zapamięta wirtualny spacer, nie zapomni również o twojej firmie! Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest bycie o krok przed konkurencją. Mapping 3D, skanowanie 3D i wirtualne spacery to technologie, które za kilka lat będą podstawą wielu branż. Jeśli wprowadzisz je do swoje oferty już dzisiaj, będziesz pionierem, który w przyszłości będzie mógł wyznaczać nowe standardy na rynku!